• עורך דין בן טויטו

פיצוי כספי ע"ס 48,000 ₪ בגן ילדים

עודכן ב: 5 יול 2021

למשרדנו פנו זוג הורים מודאגים שבנם הפעוט נפל בשעת משחק בחצר גן הילדים בו התחנך דאז. הילד נכנס מחצר הגן ונתקל בסף הכניסה שהיה גבוה יותר ונפל על פניו. בעקבות נפילתו נחתך בשפה התחתונה ונזקק לתפרים מקומיים (ראה עוד המשך ...)

למשרדנו פנו זוג הורים מודאגים שבנם הפעוט נפל בשעת משחק בחצר גן הילדים בו התחנך דאז. הילד נכנס מחצר הגן ונתקל בסף הכניסה שהיה גבוה יותר ונפל על פניו. בעקבות נפילתו נחתך בשפה התחתונה ונזקק לתפרים מקומיים. הילד נלקח לבית חולים ונותרה לו נכות צמיתה (קבועה) בשיעור נמוך, נכות שאינה נכות תפקודית כהגדרתה עפ"י חוק. עם זאת, וחרף העדר הנכות התפקודית ושיעורה הנמוך, פוצה הקטין בסך של 48,000 ₪ במסגרת תיק התביעה אשר הגיש משרדנו כנגד גן הילדים. זאת ועוד במאמר הקצר שלפנינו:

בית המשפט השלום בראשון לציון פסק פיצויים בגין תיק נזיקין - נזקי גוף שנגרמו לקטין עת נפל בחצר גן הילדים בו שהה.

כאמור הפעוט נחבל בשפתו התחתונה במהלך משחק בחצר גן הילדים, הזדקק לתפרים מקומיים בשפה ונותר לו נכות צמיתה בגין נזקיו מהאירוע המתואר לרבות צלקת בגודל 6 מ"מ בפניו.

במסגרת התביעה אשר הוגשה ע"י משרדנו, נטען כי הגננות אשר נכחו במקום לא מילאו את חובתן לפיקוח מלא על ילדי הגן. בין היתר, נטען כי בעת הנפילה הגננות כלל לא היו במתחם החצר אלא שהו בתוך המבנה הפנימי של הגן ובנוסף לא הופעלה חזקת הזהירות .

כן נטען, כי אחריות הגננות והסייעות הינה מתוקף תפקידה "כמבוגר האחראי במקום" והיה על צוות הגן לצפות כי אירוע תאונתי מעיין זה עלול להתרחש בהעדר פיקוח צמוד מצדן.

כמו כן נטען, כי הנתבעת לא ביצעה תחקיר אירוע כנדרש ע"פ הנהלים בעניין בטיחות, ואף לא ערכה הליך הפקת לקחים ולא נקבעו אילו מעשים יינקטו למניעת אירועים דומים בעתיד.

בית המשפט הנכבד המליץ לצדדים לנסות ולהסתדר מחוץ לכתליו ורמז קלות כי גן הילדים התרשל במילוי תפקידו. בית המשפט הוסיף ואמר כי חרף אחוז הנכות הנמוך יש מקום לפיצוי הקטין, הן מפאת גילו הרך – בן שנתיים וחצי בעת קרות האירוע והן בשל רשלנות הגננות במקרה דנן.

יצוין, כי לכל תלמיד ע"פ חוק ישנו ביטוח תאונות אישיות, אך למרבה הצער המדובר בסכומי פיצוי נמוכים ושאינם משקפים נכונה נזקים מעין אלו ולכן לא היה כל מנוס מהגשת התביעה על ידי הקטין באמצעות משרדנו וזאת על מנת להבטיח קבלת פיצוי הולם בגין נזקיו כפי שתוארו בכתב התביעה.

בסופו של יום, כולנו רוצים להרגיש בטוחים כאשר אנו שולחים את ילדינו הקטנים למסגרות החינוכיות השונות. לשם כך עלינו לוודא כי מסגרות אלא פועלות כדין ועושות את הכל כדי לשמור ולפקח על ילדינו הקטנים

בסופו של דבר לאחר מו"מ עיקש של משרדנו הקטין קיבל פיצוי ע"ס 48,000 ₪ שיכנסו לקופת חיסכון אישית שלו עד שיגיע לגיל 18.


9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול